Legislation Quick Search
11/13/2018 06:05 PM
Pennsylvania State Senate
https://www.legis.state.pa.us/cfdocs/legis/BiosHistory/MemBio.cfm?ID=5468&body=S

John J Shumaker

Sessions

Session Year Position District Party
1983 15 Republican
1985 15 Republican
 Counties   Dauphin, Northumberland

Biography

1929 - 1999

Born March 13, 1929, Harrisburg, Pa. Resigned August 31, 1995. Died October 13, 1999.