Legislation Quick Search
07/21/2019 05:06 AM
Pennsylvania State Senate
https://www.legis.state.pa.us/cfdocs/legis/BiosHistory/MemBio.cfm?ID=4348&body=S

James E Ross


 

Sessions

Session Year Position District Party
1973 47 Democrat
1975 47 Democrat
1977 47 Democrat
1979 47 Democrat
1981 47 Democrat
1983 47 Democrat
1985 47 Democrat
1987 47 Democrat
1989 47 Democrat
 Counties   Beaver, Lawrence, Washington

Biography

1921 - 1993

Born January 23, 1921; Resigned Feb. 28, 1990; died April 22, 1993.